Názory - U Hada

Přejít na obsah

Názory

Tak mi známí říkají, že nemají koho volit.
To já jsem na tom opačně. Mám takový výběr, že nevím komu mám dát přednost. Svobodní, Rajchlovo Pro, Motoristé+Přísaha, SPD+Trikolora ... Hlavně ne ty, kteří chtějí zalézt ještě víc do bruselský prdele. A je důležité si uvědomit, že to nejsou volby mezi pětikolkou a Babišem, jak to minule řada lidí pobrala. Volí se mezi suverenní ČR a Evropským Svazem Socialistických Republik. A volí se taky mezi štvaním do války a hledáním míru.
No, nakonec budu volit srdcem toho, koho nechávám v obálce už léta. Tedy Svobodné. A budu věřit, že tentokrát se přes čáru dostanou.
Ale kdybych chtěl namísto srdcem volit rozumem, dostane to Petr Mach = Trikolóra s SPD. Ti tam projdou tutově.
Názory
Nesouhlasím s tím co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.
První obětí války je pravda.
AischylosTak Svatá Gréta, rozumí kromě klimatu i situaci v Izraeli a Palestině. Společnost, jejíž směr určují psychicky narušené děti nemůže dopadnout dobře.


Vím, že covid už nikoho nezajímá. Ale možná stojí za to poslechnout si tohle.
A uvědomit si, že jak lhali o covidu, o vakcínách a o imunitě, tak lžou o všem.
A máme tu další postih za odlišný názor

Olympijský vítěz ve víceboji David Svoboda se vyjádřil v souladu s předsedou mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem, že by se mohli ruští a běloruští sportovci zúčastnil příští olympiády. A už půjde na kobereček a potom z hrušky dolů. Tak ať žije svoboda slova a pluralita názorů.A já k tomu dodávám:
Kráva se nepozná vždy podle rohů
a někdy se stane, že ani vemeno nemá.
Zato ji odhalíš, když otevře hubu.
(pokud snad nechce žrát, nebo je němá)
Had  31. 3. 2023


Já si zase na rozdíl od ministryně války myslím, že nás i všechny ostatní lidi ohrožuje každá další eskalace problému Ukrajina. Oheň se nedá hasit benzinem. Jediné řešení je jednat. K tomu nakonec stejně dojde. Ale čím později se to stane, tím víc lidí do té doby na obou stranách zemře.
Takže moje předvčerejší básnička je znovu potvrzena.
2. 4. 2023

Teď záleží na tom, jestli chci soudit podle arogantního vystupování a nabobskýho vzhledu, anebo podle pronesených slov.

4. 4. 2023

A já říkám: Proč se, kurva, s Ruskem nejedná ? Jak to, že se nikdo neptá PROČ Putin na Ukrajinu vlezl? Komu tohle zvyšování napětí vyhovuje? Vědí naši zrádci, kteří neustále zvyšují napětí a ženou nás do války o co vlastně půjde? A dokážete si představit co to je jaderná válka vy? To není žádná počítačová hra, vy ovce tupý. Proč nejste na náměstích a nevykopete tu naši pětisebranku?    Proč držíte huby?

Had  29. 5. 2023

.....  „Každý den, kdy válka na Ukrajině, která má odvést pozornost, pokračuje,  riskujeme globální válku. Musí nám být naprosto jasné, že naším cílem  musí být okamžité a úplné zastavení bojů. Veškerá střelba musí skončit.  Toto je ústřední problém. Potřebujeme bez prodlení nastolit mír,“ .....
..... „Jsou to marxisté, kteří by z nás chtěli udělat bezbožný národ a nad vše  postavit rasy, pohlaví a životní prostředí. A je to globalistická  třída, která nás učinila zcela závislými na Číně a dalších cizích  zemích, které nás v podstatě nenávidí.“ .....
17. 3. 2023
Tak se tady kostrbatě sepisuju se svými dojmy ze sobotní demonstrace
a přitom kdybych chvíli počkal, stačilo by si poslechnout tiskovku strany PRO.
Jo a srdce pravičáka pohladí každý rozhoivor s Vlastimilem Tlustým.
16. 03. 2023

Proč zveličují a lžou?
Byl jsem tam, protože jsem chtěl vidět demonstraci na vlastní oči a nečekat na to, co mi ukáže naše "pravdomluvná" televize.
Demonstrace proběhla v naprostém klidu. Lidí na Václaváku bylo podobné množství jako v září 2022, tedy 70 až 100 tisíc. Prolhaná media ale uvádí několik tisíc. Mezi demonstranty byly tisíce českých vlajek a ani jediná ruská. Hned na začátku celé náměstí odmítlo podporu Ruska a Putina a odsouhlasilo podporu České republiky. Naprosto drtivá většina účastníků přišla vyjádřit nespokojenost s naší vrchností. Stěžejními tématy byla kritika vlády, která společně s tou předchozí vládou zavinila současnou hospodářskou situaci. Dále byla kritizována úchylné nápady EU, a volalo se po míru a po jednáních, která by vedla k ukončení války.
Mezi desítkami tisíc lidí se určitě našlo i pár magorů a nepochybuji o tom, že tam byli i provokatéři. Nestál jsem na jednom místě, ale prodral jsem se Václavákem třikrát od Muzea k Můstku a po druhé straně zase zpátky! Jednoho jediného člověka s nášivkamou s písmenem "Z" jsem skutečně viděl. Předpokládám, že to byl provokatér.   Pár mých fotek najdeš tady.
Vzhledem k tomu, že mi jel autobus domů před sedmnáctou hodinou, musel jsem odejít dříve, takže mi utekly poslední dva projevy. Ty jsem si prohlédl až další den doma. Bohužel jsem vzhledem k dřívějšímu odjezdu neviděl ani dění před Národním muzeem.
Záznam z celé demonstrace můžeš sledovat zde.   Odkaz na incident před Muzeem je například zde.


Dnes, v pondělí večer jsem na CNN zahlédl převlíkače kabátů a rozvědčíka, kterej prohlásil, že lidi na Václaváku měli sice v rukách české vlajky, ale na čepicích ruské trikolory a chtěli aby do ČR přišel Putin a udělal tu pořádek.
Opakuju, že jsem během demonstrace prošel náměstí několikrát a nic takovýho jsem tam neviděl, ani neslyšel. A neviděl jsem tam ani PéPéčko, takže přemýšlím, který přítel po boku mu píše noty. Pravdomluvný televize našly dva blázny s proruskými nášivkami. Dva lidi z téměř stovky tisíc! Takže říkat, že na Václaváku byli samí proruští trolové je asi tak stejně pravdivé, jako bych po shlédnutí videa s Pavlem Novotným  chtěl tvrdit, že všichni členové ODS jsou magoři.A jak to bylo se Ševčíkem:
Stál jsem kolem patnácté hodiny na Václaváku u ulice Ve Smečkách a docent Ševčík dva metry kolem mně prošel směrem k Můstku s jednou starší paní a s minimálně dvěma dalšími lidmi - mužem a ženou středního věku. Šel rychle, spěchal, nezastavoval se, nedemonstrpval. To podle mně potvrzuje jeho tvrzení, že šel na nějakou schůzku. Bohužel jsem nebyl dostatečně pohotovej, abych si ho vyfotil, ale viděl jsem to naprosto zřetelně. Pan Ševčík leží v krku leckomu už delší dobu, stejně jako řada dalších lidí, kteří se nebojí mluvit o skutečných problémech a ne jenom mazat si hlavu lubrikantem, jak to činí většina těch, které často vidíte na ČT.   Ševčíkovo vyjádření zde
A výpověď zbitého občana tady
14. 3. 2023Vyvážené zpravodajství.
ČT žumpa odvysílala reportáž o docentu Ševčíkovi a upozornila na petici za odvolání doc. Ševčíka. Podepsalo ji 311 lidí.
O petici proti jeho odvolání se už nezmínili. A přitom ji podepsalo 30.918 lidí.
16. 3. 2023
Můj postřeh z čekárny u lékaře

Dvě dámy kolem padesátky se baví o volbách:
"Pani, já vám řeknu, ten Petr Pavel je opravdu fešák. Takovej urostlej chlap. Já jsem mu dala hlas."
"Nojo, máte pravdu. A ta jeho paní, jak ta se umí obléknout. A má ráda růžovou a to je moje oblíbená. Tak jsem mu to hodila taky."
Ach Bože. Zač mně trestáš, že musím žít s tímhletím v jedné zemi?

Tak co. Už jste se rozhodli, kterýho komouše zvolíte?

Tak tady by asi ani Sofie neporadila. Jednoho známe za jeho roky v politice až móc dobře. A kyž si ještě něco poslechneš o tom druhým, tak si řekneš - to je výběr, co? No a můj názor na oba je tady.

Ovečkám, těm stejně bude každičká rada krátká.
Nakonec si zase zvolí víc nazdobená jatka.

Agent Pávek - Příběh kovaného komunisty
Soudružka Eva Holubová, která vesele mávala z balkonu hradu při inauguraci soudruha Pavla už asi zapomněla na to, že podepsala petici S komunisty se nemluví.

Co to ten Roger Waters vlastně v OSN řekl?
Už někdo u nás přeložil jeho projev v OSN letos 8. února? Myslím, že to nikdo neudělal. Zato po vás chtějí jeho odsudek, bez toho abyste věděli co odsuzujete. Jako bych znovu viděl soudruhy, kteří v minulém režimu chtěli abychom odsoudili Několik vět, ale přitom jsme si je nesměli přečíst. Na internetu jsem našel jediné video s neobratným automatickým překladem. Ale snad to bude stačit:

(...) Jsme mnozí, kteří se nepodílejí na ziscích válečného průmyslu. Nevychováváme dobrovolně své syny a dcery. abychom poskytli potravu pro vaše děla. Podle našeho názoru je jediným rozumným postupem vyzvat všechny k  okamžitému příměří na Ukrajině.  Žádné kdyby, žádné ale, žádné a.  Nemá být zmařen ani jeden další ukrajinský nebo ruský život. Ani jeden. Všechny jsou v našich očích drahé.  Nastal tedy čas říci pravdu moci. Pamatujete si všichni na příběh o  císařových nových šatech? Jistěže ano.   Vůdci vašich říší před námi stojí v té či oné míře nazí. Máme pro ně  vzkaz. Je to poselství od všech uprchlíků ve všech táborech, poselství  ze všech slumů a favel, poselství od všech bezdomovců na všech studených  ulicích, od všech zemětřesení a povodní na zemi. Je to také poselství  od všech lidí, kteří neumírají hlady, ale přemýšlejí, jak proboha  vydělat almužnu, aby měli na střechu nad hlavou a na jídlo pro své  rodiny.   Moje rodná země Anglie už díky bohu není impériem, ale v té zemi teď  platí nové heslo: "Jíst, nebo topit?" Obojí nejde. Je to výkřik, který  se ozývá po celé Evropě.  Mocnosti si zřejmě myslí, že jediné, co si všichni můžeme dovolit, je  věčná válka. Jak bláznivé to je?  Takže od zhruba čtyř miliard bratrů a sester z této Většiny bez hlasu,  kteří spolu s miliony v mezinárodním protiválečném hnutí představují  obrovskou voličskou základnu, dost! Žádáme změnu.  Prezidente Bidene, prezidente Putine, prezidente Zelensky, USA, NATO, RUSKO, EU, VY VŠICHNI. PROSÍM, ZMĚŇTE NYNÍ KURZ, DOHODNĚTE SE NA PŘÍMĚŘÍ NA UKRAJINĚ JEŠTĚ DNES.  To bude samozřejmě pouze výchozí bod.  Ale vše se odvíjí od tohoto výchozího bodu.   Představte si tu kolektivní globální úlevu!  Ten příval radosti!  Mezinárodní spojení hlasů v harmonii zpívající hymnu míru!  Johna Lennona, jak z hrobu pumpuje pěstí do vzduchu!   Konečně jsme byli vyslyšeni na chodbách moci. Rváči na školním dvoře  souhlasili, že si přestanou hrát na jaderné kuře. Nakonec přece jen  všichni nezemřeme v jaderném holocaustu. Alespoň ne dnes.  Mocní byli přesvědčeni, aby upustili od závodů ve zbrojení a věčné války  jako svého uznávaného modu operandum.   Můžeme přestat plýtvat všemi našimi drahocennými zdroji na válku. Můžeme  nakrmit naše děti, můžeme je zahřát.  Můžeme se dokonce naučit spolupracovat se všemi našimi bratry a sestrami  a dokonce zachránit naši krásnou planetu domov před zničením.  Nebylo by to hezké?  Vaše Excelence,  děkuji vám za vaši shovívavost. Roger Waters
"Praha a láska musí zvitězit nad vsí a nenávistí."
Tak  tohle heslo nějakýho namyšlenýho trouby z Práglu mně fakt dostalo. A  byl to ten poslední šťouchanec, kterej mně postrčil, abych ke druhému  kolu voleb přece jenom šel. A přesvědčil mně ne komu, ale proti komu to mám hodit.
Tuhle básničku jsem napsal asi před rokem. A dnes jsem ji doplnil: Předvolební

Nechci se připojit k těm, kteří chřestí zbraněmi a jejich hlavním cílem je zahnat Rusy do Čukotského moře, jako naše Ministryně války, která nosí v kabelce tank. A ani se nechci připravovat na válku velkého rozsahu, jako náčelník generálního štábu !!! Mám strach o svoje děti a vnoučata !!! Chci jednání o tom, aby se stávající válka ukončila !!! Je tady snad někdo, kdo tomu nerozumí ??? Tak vytáhnete svoje hlavy z prdelí. Nesouhlaste, mluvte o tom, piště politikům, demonstrujte a hlavně čtěte !!!

je pacifistická píseň německého písničkáře Reinharda Meya z roku 1986.
Nyní v nové nahrávce "Reinhard Mey & Freunde".

Ani v Německu nejsou jenom stáda hluchejch a slepejch ovcí s mozkama vymytej,ma ideologií, ale je tam dost lidí, kteří nejsou zformovaní politickou korektností, a nepřestali myslet vlastní hlavou.


No tak to vidíte, jak rozdílný mají lidé vkus. Mně se naopak tahle Jarkova písnička líbí a spěchám se ji naučit. A líbí se mi i jeho ostatní Virtuálky. Tady jsou.
A z uvědomnělé soudružky Tragedie jménem Hovorková z Novinek mám jenom upřímnou prdel. Tyhle svazáky moc dobře znám z minulýho režimu. Nikoli s názorem získaným na základě životních zkušeností, ale s ideologií vymytým mozkem chodily s mávátky v prvních řadách prvomájových průvodů. A o pár let předtím tleskaly rozsudkům soudruhů Urválků. A dnes tu jsou zase.
A taky si to děvče nešťastné, které si Kryla přivlastňuje, asi zapomnělo přečíst jak vlastně samet s Karlem zamet.  :-))
„Jako obyčejně se na obrazovce objevila  tvář Emanuela Goldsteina, Nepřítele lidu. Tu a tam se mezi posluchači  ozval sykot. Drobná žena s pískovými vlasy ze sebe vydala skřek, v němž  se mísil strach a odpor...
Nenávist  trvala sotva třicet vteřin a polovina lidí v místnosti začala  neovladatelně, zběsile pokřikovat... Ve druhé minutě přešla nenávist v  záchvat zuřivosti. Lidé vyskakovali z míst, křičeli z plných plic a  snažili se umlčet dráždivý, mečivý hlas znějící z obrazovky... Winston v  jasném okamžiku zjistil, že řve s ostatními a zuřivě kope patou do  trnože.
Na dvou minutách nenávisti nebylo tak hrozné, že se jich člověk musel zúčastňovat, ale že bylo nemožné nezapojit se."
Celý Orwellův román 1984 si můžeš poslechnout zde

Fialový veletoč

Je docela zajímavý poslechnout si, jaké názory měl Péťa Signál (to je ten, který se letí s každým hounem poradit do Bruselu) ještě před pár lety. No, hodně se změnil. Stejně jako celá Ódéeska, které odcestovala z pravé strany přes střed až doleva.
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah