Názory - U Hada

Přejít na obsah

Názory

Názory
Nesouhlasím s tím co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.

Můj postřeh z čekárny u lékaře:
Dvě dámy kolem padesátky se baví o volbách
Pani, já vám řeknu, ten Petr Pavel je opravdu fešák. Takovej urostlej chlap. Já jsem mu dala hlas.
Nojo, a ta jeho paní, jak ta se umí obléknout. A má ráda růžovou a to je moje oblíbená. Tak jsem mu to hodila taky.
Ach Bože. Zač mně trestáš, že musím žít s tímhletím v jedné zemi?


Tak co. Už jste se rozhodli, kterýho komouše zvolíte?

Tak tady by asi ani Sofie neporadila. Jednoho známe za jeho roky v politice až móc dobře. A kyž si ještě něco poslechneš o tom druhým, tak si řekneš - to je výběr, co? No a můj názor na oba je tady.

Ovečkám, těm stejně bude každičká rada krátká.
Nakonec si zase zvolí víc nazdobená jatka.


Agent Pávek - Příběh kovaného komunisty
Soudružka Eva Holubová, která vesele mávala z balkonu hradu při inauguraci soudruha Pavla už asi zapomněla na to, že podepsala petici S komunisty se nemluví.

Co to ten Roger Waters vlastně v OSN řekl?
Už někdo u nás přeložil jeho projev v OSN letos 8. února? Myslím, že to nikdo neudělal. Zato po vás chtějí jeho odsudek, bez toho abyste věděli co odsuzujete. Jako bych znovu viděl soudruhy, kteří v minulém režimu chtěli abychom odsoudili Několik vět, ale přitom jsme si je nesměli přečíst. Na internetu jsem našel jediné video s neobratným automatickým překladem. Ale snad to bude stačit:

(...) Jsme mnozí, kteří se nepodílejí na ziscích válečného průmyslu. Nevychováváme dobrovolně své syny a dcery. abychom poskytli potravu pro vaše děla. Podle našeho názoru je jediným rozumným postupem vyzvat všechny k  okamžitému příměří na Ukrajině.  Žádné kdyby, žádné ale, žádné a.  Nemá být zmařen ani jeden další ukrajinský nebo ruský život. Ani jeden. Všechny jsou v našich očích drahé.  Nastal tedy čas říci pravdu moci. Pamatujete si všichni na příběh o  císařových nových šatech? Jistěže ano.   Vůdci vašich říší před námi stojí v té či oné míře nazí. Máme pro ně  vzkaz. Je to poselství od všech uprchlíků ve všech táborech, poselství  ze všech slumů a favel, poselství od všech bezdomovců na všech studených  ulicích, od všech zemětřesení a povodní na zemi. Je to také poselství  od všech lidí, kteří neumírají hlady, ale přemýšlejí, jak proboha  vydělat almužnu, aby měli na střechu nad hlavou a na jídlo pro své  rodiny.   Moje rodná země Anglie už díky bohu není impériem, ale v té zemi teď  platí nové heslo: "Jíst, nebo topit?" Obojí nejde. Je to výkřik, který  se ozývá po celé Evropě.  Mocnosti si zřejmě myslí, že jediné, co si všichni můžeme dovolit, je  věčná válka. Jak bláznivé to je?  Takže od zhruba čtyř miliard bratrů a sester z této Většiny bez hlasu,  kteří spolu s miliony v mezinárodním protiválečném hnutí představují  obrovskou voličskou základnu, dost! Žádáme změnu.  Prezidente Bidene, prezidente Putine, prezidente Zelensky, USA, NATO, RUSKO, EU, VY VŠICHNI. PROSÍM, ZMĚŇTE NYNÍ KURZ, DOHODNĚTE SE NA PŘÍMĚŘÍ NA UKRAJINĚ JEŠTĚ DNES.  To bude samozřejmě pouze výchozí bod.  Ale vše se odvíjí od tohoto výchozího bodu.   Představte si tu kolektivní globální úlevu!  Ten příval radosti!  Mezinárodní spojení hlasů v harmonii zpívající hymnu míru!  Johna Lennona, jak z hrobu pumpuje pěstí do vzduchu!   Konečně jsme byli vyslyšeni na chodbách moci. Rváči na školním dvoře  souhlasili, že si přestanou hrát na jaderné kuře. Nakonec přece jen  všichni nezemřeme v jaderném holocaustu. Alespoň ne dnes.  Mocní byli přesvědčeni, aby upustili od závodů ve zbrojení a věčné války  jako svého uznávaného modu operandum.   Můžeme přestat plýtvat všemi našimi drahocennými zdroji na válku. Můžeme  nakrmit naše děti, můžeme je zahřát.  Můžeme se dokonce naučit spolupracovat se všemi našimi bratry a sestrami  a dokonce zachránit naši krásnou planetu domov před zničením.  Nebylo by to hezké?  Vaše Excelence,  děkuji vám za vaši shovívavost. Roger Waters
Ticho po pěšině?
Marek Řezanka
Slavný je, protože odkryl děsná zvěrstva:
Těla těch zabitých nebyla již čerstvá:
Hromada dětí, žen poznala své katy.
Odhalil masakr – je to mistr pera.
O My Lai v Čechách dnes nikdo skoro neví,
kdo a proč vraždil tam. Chmurná atmosféra
dnes opět budí se válečnými zpěvy.
Seymour Hersh burcuje v době, jež je šerá.
Již by mu nedali cenu Pulitzera,
neboť všem ukáže, kdo že hrůzy páchá.
U nás se nepíše v tisku o potrubí,
o tom, v čím zájmu se lidé vlastně hubí.
U nás se nepíše – jenom hloupě tlachá…
"Praha a láska musí zvitězit nad vsí a nenávistí."
Tak  tohle heslo nějakýho namyšlenýho trouby z Práglu mně fakt dostalo. A  byl to ten poslední šťouchanec, kterej mně postrčil, abych ke druhému  kolu voleb přece jenom šel. A přesvědčil mně ne komu, ale proti komu to mám hodit.
Tuhle básničku jsem napsal asi před rokem. A dnes jsem ji doplnil: Předvolební

Nechci se připojit k těm, kteří chřestí zbraněmi a jejich hlavním cílem je zahnat Rusy do Čukotského moře, jako naše Ministryně války, která nosí v kabelce tank. A ani se nechci připravovat na válku velkého rozsahu, jako náčelník generálního štábu !!! Mám strach o svoje děti a vnoučata !!! Chci jednání o tom, aby se stávající válka ukončila !!! Je tady snad někdo, kdo tomu nerozumí ??? Tak vytáhnete svoje hlavy z prdelí. Nesouhlaste, mluvte o tom, piště politikům, demonstrujte a hlavně čtěte !!!

  Ani v Německu nejsou jenom stáda hluchejch a slepejch ovcí, ale je tam dost lidí, kteří nejsou zformovaní politickou korektností, a nepřestali myslet vlastní hlavou.
No tak to vidíte, jak rozdílný mají lidé vkus. Mně se naopak tahle Jarkova písnička líbí a spěchám se ji naučit. A líbí se mi i jeho ostatní Virtuálky. Tady jsou.
A z uvědomnělé soudružky Tragedie jménem Hovorková z Novinek mám jenom upřímnou prdel. Tyhle svazáky moc dobře znám z minulýho režimu. Nikoli s názorem získaným na základě životních zkušeností, ale s ideologií vymytým mozkem chodily s mávátky v prvních řadách prvomájových průvodů. A o pár let předtím tleskaly rozsudkům soudruhů Urválků. A dnes tu jsou zase.
A taky si to děvče nešťastné, které si Kryla přivlastňuje, asi zapomnělo přečíst jak vlastně samet s Karlem zamet.  :-))
První obětí války je pravda.
Aischylos

„Jako obyčejně se na obrazovce objevila tvář Emanuela Goldsteina, Nepřítele lidu. Tu a tam se mezi posluchači ozval sykot. Drobná žena s pískovými vlasy ze sebe vydala skřek, v němž se mísil strach a odpor...
Nenávist trvala sotva třicet vteřin a polovina lidí v místnosti začala neovladatelně, zběsile pokřikovat... Ve druhé minutě přešla nenávist v záchvat zuřivosti. Lidé vyskakovali z míst, křičeli z plných plic a snažili se umlčet dráždivý, mečivý hlas znějící z obrazovky... Winston v jasném okamžiku zjistil, že řve s ostatními a zuřivě kope patou do trnože.
Na dvou minutách nenávisti nebylo tak hrozné, že se jich člověk musel zúčastňovat, ale že bylo nemožné nezapojit se."
Celý Orwellův román 1984 si můžeš poslechnout zde

Je docela zajímavý poslechnout si, jaké názory měl Péťa Signál (to je ten, který se letí s každým hounem poradit do Bruselu) ještě před pár lety. No, hodně se změnil. Stejně jako celá Ódéeska, které odcestovala z pravé strany přes střed až doleva.
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah