Z Bělovse na Sendraž - U Hada

Přejít na obsah

Z Bělovse na Sendraž

Skryté > Cesty > 2023
Ahoj!

Jaro přímo kope do dveří, takže je  načase provětrat plíce a protáhnout nohy při tradiční procházce na  Sendraž. S Liborem a Rejžou jsme pro ni zvolili sobotu 1. dubna 2023.  Datum to je rozporuplné, ale nebojte se, vycházka bude a apríla si  skutečně neděláme.
K přepravě na start využijeme autobus, který jede v 10.30 z N.M. a je v 10.58 v Bělovsi u deklarantu. Dále už půjdeme po svých po této trase
Hned  na začátku se zastavíme načerpat síly na cestu v hospůdce Bavorka.  Hospodská sice běžně otvírá ve 14 hodin, ale přislíbila, že pro nás  otevře už na jedenáctou. Dále se vysápneme po turistické zelené značce  na hraniční hřeben, po kterém dojdeme do polské vísky Brzozowie (kostel,  hřbitov, úplný kulový). Odsud už je jenom kousek na hraniční přechod od  kterého půjdeme kolem chalupy nového prezidenta (zkusím domluvit  zastávku na kafe) do České Čermné (možný nákup u Ťonga - nic  nedomlouvám, jsou tam furt). A pak už jen lesmami přes Nad Českou  Čermnou, Pod Kašparkou, Holubí palouk až k Floriánkovi na Sendraž.  Hospodská nás bude čekat mezi 15tou a 16tou hodinou.

A Míšiny fotky z akce jsou dole.
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah